Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach

Zdarzenie 293/2021

04/05.12.2021 - Pożar w kotłowni. Łomianki, ul. Staszica

O godzinie 22:42 dostaliśmy lakoniczne zgłoszenie o pożarze pod adresem, w którym mieści się Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe, a także Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły. Do akcji niezwłocznie wyruszył zastęp GBA Scania, a do koszar przyjeżdżali kolejni strażacy, którzy dołączyli do działań wraz z wozem GBA MAN i SLRr Volkswagen.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu i wykonaniu rozpoznania, ustalono, że pożar ma miejsce w kotłowni, w której składowane były między innymi różne urządzenia gospodarcze. Po odcięciu dopływu gazu i prądu do budynku wprowadzono ratowników do środka celem zlokalizowania źródła ognia oraz przeszukania pomieszczeń. Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu pod kątem osób poszkodowanych obiektu strażacy przystąpili do wynoszenia spalonych elementów i przelewania ich na zewnątrz. Dodatkowo uruchomiono wentylatory w celu oddymienia wszystkich części budynku. Wyzwaniem było oddymienie niektórych pomieszczeń wykorzystywanych przez Szkołę Podstawową. W kulminacyjnym momencie wykorzystywaliśmy jednocześnie 4 wentylatory, dlatego też działania trwały do godziny 2:30 następnego dnia. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

W działaniach brały udział 3 zastępy z OSP Łomianki (13 druhów), 2 z OSP Dziekanów Polski, 1 z JRG 11 Warszawa i 1 z JRG 6 Warszawa. 

Opcje strony

do góry