Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach

Zdarzenie 51/2023

17.03.2023 - Izolowane zdarzenie medyczne. Kiełpin, ul. Warszawska

O godzinie 20:08 zostaliśmy zaalarmowani do zgłoszenia mówiącego o potrąceniu osoby na ul. Warszawskiej w Kiełpinie. Wedle informacji poszkodowany miał być uwięziony pod samochodem. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu GBA Scania na parkingu wzdłuż ulicy Warszawskiej zastaliśmy poszkodowanego przytomnego mężczyznę. Osoba, wbrew treści zgłoszenia, nie znajdowała się pod pojazdem ani nie była przygnieciona przez samochód. Zabezpieczyliśmy i oświetliliśmy miejsce zdarzenia oraz niezwłocznie przystąpiliśmy do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Samochód osoby poszkodowanej został dodatkowo zabezpieczony przed niekontrolowanym odjazdem.  Wraz z dojazdem zastępu GCBA Scania wprowadzono kolejne czynności, na które wcześniej brakowało zasobów ludzkich, takie jak kierowanie ruchem pojazdów (podczas działań ruch odbywał się wahadłowo) oraz rozstawienie parawanu.  Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego osoba została przekazana im pod opiekę. Wobec zakończenia działań medycznych, podczas zwijania sprzętu, podaliśmy jeden prąd wody z linii szybkiego natarcia, celem zmycia śladów krwi z jezdni, a następnie wróciliśmy do koszar. 

W działaniach trwających do 21:20 uczestniczyło 9 ratowników OSP oraz zastęp GBA z JRG 11 Warszawa. Na miejscu obecne były również dwie załogi Policji i Nadzór Ruchu KMŁ.

Opcje strony

do góry