Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach

Aktualnie znajdujesz się na:

Zbiórka MDP: ćwiczenia z ratownictwa technicznego - 03.12.2022

Zajęcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odbyły się wyjątkowo w sobotę, aby przy dziennym oświetleniu można było przeprowadzić szkolenie przy specjalnie przygotowanych wrakach pojazdów.

Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla członków Młodzieżowej Drużny Pożarniczej w Łomiankach to nie lada gratka, można powiedzieć Mikołajkowy prezent. Mogło się odbyć dzięki uprzejmości zastępcy naczelnika ds. wyszkolenia, który przy okazji tworzenia materiałów szkoleniowych pozwolił na skorzystanie z załatwionych na tę okazję wraków pojazdów.

Podczas ćwiczeń, nasza młodzieżówka mogła poznać różne metody i nauczyć się wykonywania stabilizacji samochodu osobowego leżącego na boku lub na dachu oraz zwiększenia przestrzeni ratowniczej poprzez odgięcie, lub poniesienie przodu pojazdu. Znalazł się również czas na przećwiczenie podstawowych technik usuwania drzwi czy boku oraz zarządzania szkłem na miejscu zdarzenia.

Dla wielu osób była to pierwsza okazja użyć narzędzi hydraulicznych. Pomijając dużą dawkę nowych umiejętności to, co ważne, nie brakowało również uśmiechu na twarzach naszych podopiecznych.

Opcje strony

do góry