Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach

Aktualnie znajdujesz się na:

Wycieczka MDP do CMP w Mysłowicach - 26.11.2022

W wycieczce organizowanej przez Ochotnicza Straż Pożarna w Laskach im. Edwarda Gierskiego uczestniczyła również drużyna młodzieżowa z OSP w Zaborowie.

Opiekunowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Laski wyszli z inicjatywą jednodniowej wycieczki autokarowej do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Z uwagi na dobrą współpracę między jednostkami, zaproszono nas do wspólnego wyjazdu. Tamtejsze muzeum, funkcjonujące w strukturach Państwowej Straży Pożarnej, jest największym ośrodkiem tego typu w Polsce.

Zostaliśmy oprowadzeni przez przewodnika, który odpowiedział też na nasze pytania. Byliśmy pod wielkim wrażeniem eksponatów tam zgromadzonych i starannością przygotowanych ekspozycji. Żałować możemy jedynie, że odwiedziny nie miały miejsca latem, gdyż duża część zewnętrznej ekspozycji jest niedostępna w tym okresie.

W wycieczce uczestniczyło 16 członków MDP i kandydatów do przyjęcia w skład drużyny oraz 3 pełnoprawnych druhów z naszej jednostki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i udany wyjazd. 

Opcje strony

do góry