Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach

Aktualnie znajdujesz się na:

Wizyta delegacji z Ukrainy w OSP Łomianki - 23.06.2022

O godzinie 14 gościliśmy trzech gości ze straży pożarnej z Ukrainy, którzy zapoznawali się z naszym wyposażeniem i patentami sprzętowymi.

Na prośbę Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przyjęliśmy delegację przedstawicieli ukraińskiej straży pożarnej, która gościła w Warszawie. W składzie delegacji był Komendant z miasta Równe oraz dyrektor departamentu logistyki Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych Ukrainy.

Zaprezentowaliśmy jak działa jednostka, w jaki sposób odbywa się alarmowanie druhów oraz jakim sprzętem dysponujemy. Goście byli szczególnie ciekawi różnych technicznych rozwiązań dotyczących zabudów pożarniczych oraz naszego wyposażenia. Najwięcej uwagi poświęciliśmy unikalnym rozwiązanom, jakimi dysponujemy oraz wciąż rzadko spotykanym patentom lub wewnętrznych schematach działania w jednostce. Nie obyło się bez też bez wymiany naszywek. Oczywiście wielkim ułatwieniem była komunikacja w języku ukraińskim za sprawą naszego druha Vasyla i jego syna Maksyma - członka naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Dziękujemy za miłą wizytę i mamy nadzieję, że spotykamy się nie ostatni raz.

Opcje strony

do góry