Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach

https://straz.lomianki.pl/osp/aktualnosci/14087,Druzyna-OSP-Lomianki-na-XIV-ogolnopolskich-mistrzostwach-w-ratownictwie-w-Barcze.html
2022-08-11, 00:59

Drużyna OSP Łomianki na XIV ogólnopolskich mistrzostwach w ratownictwie w Barczewie - 10-12.06.2022

W dniach 10-12 czerwca odbywały się XIV ogólnopolskie mistrzostwa w ratownictwie w ramach KPP w Barczewie

W tym roku wzięła w nich udział, nasza czteroosobowa drużyna w składzie Kamila, Bartek, Vasyl i Mateusz.

Nasze zgłoszenie zostało wysłane jeszcze przed wybuchem pandemii COVID19, która na dwa lata powstrzymała organizacje zawodów. Skład, jaki wtedy był zgłoszony, zmienił się na ostatniej prostej przed wyjazdem. Z pierwotnej ekipy pozostała tylko jedna osoba. Nie było zatem czasu na przygotowania, zgranie zespołu i nikt z ekipy nie uczestniczył nigdy wcześniej w takich zawodach czy nawet manewrach. W związku z tym naszym celem było przede wszystkim nauczenie się czegoś nowego, zdobycie cennego doświadczenia i dobra zabawa.

Zawody obywały się na terenie miasta i gminy Barczewo oraz w ośrodku Bęsi, w którym byliśmy zakwaterowani. W ich trakcie zmierzyliśmy się z 3 konkurencjami nocnymi i 10 dziennymi. Obyły się również konkurencje niepunktowane, w tym zdarzenie masowe, w którym wzięły udział wszystkie ekipy. Przy okazji mogliśmy się zapoznać również z urokami turystycznymi Gminy Barczewo, skąd pochodzi jedna z naszych druhen.
Ostatecznie zajęliśmy 23 miejsce na 28 drużyn. Dla nas jest to wynik powyżej naszych oczekiwań, choć jak zawsze możemy mówić o pewnym niedosycie. Najważniejsze jest jednak doświadczenie, jakie zdobyli nasi zawodnicy. W naszych warunkach działań udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy stanowi jedynie mały wycinek działań, a zakres podejmowanych czynności jest mocno ograniczony z uwagi na szybki dojazd zespołów ratownictwa medycznego. Wyjazd na takie zawody to bardzo cenna lekcja.


Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Łomiankach za możliwość wykorzystania samochodu SLRr Volkswagen do udziału w zawodach.

Opcje strony